Aktualności,  Regionalne,  Sport

Amfibolit coraz wyżej

Bardzo dobrą passę mają ostatnio futboliści Amfibolitu Leszczyniec. Podopieczni Jana Furtaka wygrali 4:1 (2:0) w niedzielnym boju ligowym z drużyną Victorii Czadrów.

Pierwszy kwadrans należał do miejscowych. Swoje sytuacje bramkowe mieli Dziewit, Leśniak i Ciszek, jednak dobrze w bramce Victorii spisywał się Czepielewicz. W rewanżu Kurek uderzył tylko w boczną siatkę.

Pierwszy na listę strzelców wpisał się Tarasek, lobując wysuniętego z bramki golkipera przyjezdnych. W 45. minucie bramkarz gości staranował w swoim polu karnym Taraska i sędzia wskazał na „wapno”. Celnie z jedenastki przymierzył Ciszek. Potem rozmiary porażki zmniejszył  Kurek, wykorzystując spore zamieszanie po rzucie rożnym.

Mecz później się znacznie zaostrzył, a sędzia najpierw czerwony kartonik pokazał Waśce w 55. minucie, a pięć minut później taki sam kolor kartki zobaczył Orszulak. W 70. i 88. minucie Czepielewicza pokonali jeszcze Dziewit w 70. oraz Bijak w 88. minucie. Rezultat powinien być dużo wyższy, lecz w kilka sytuacjach dobrze spisał się golkiper gości.