Aktualności,  Kamienna Góra

Bez plaży, bez wody

KAMIENNA GÓRA. Bezbłędna pogoda w pierwszym tygodniu wakacji zachęcała jednych do plażowania, innych do szukania ochłody. Niestety kamiennogórzanie na plażę i kąpielisko muszą poczekać do przyszłego roku. W mieście nie działają też fontanny i kurtyny wodne.

Były wielkie obietnice, jednak na nich jak dotąd się skończyło. W maju burmistrz Janusz Chodasewicz oznajmił, że z powodu epidemii rezygnuje z otwarcia kąpieliska w tym roku. Mimo że aktualne wytyczne sanitarne zezwalają już na otwarcie obiektów rekreacyjnych, miasto w tym sezonie nie zafunduje mieszkańcom nawet skrawka piasku nad zalewem. Rzecznik ratusza Rafał Święcki podkreśla, że urząd nie może ryzykować tłumnych zgromadzeń. Jak się okazuje, są i inne przeszkody.

Ustawienie infrastruktury typu pomosty i ogrodzenie wymaga pozwolenia na budowę – wyjaśnia Rafał Święcki. – Wydział dopiero kończy prace przy dokumentacji. Realizacja jest planowana na przyszły rok.

Kamiennogórzanom w tej sytuacji pozostaje plażowanie na wątłej murawie otaczającej obiecane kąpielisko, co zresztą czynią. Na wakacyjne udogodnienia na razie nie mogą liczyć również ci, którzy szukają wytchnienia od słońca. Mieszkańcy dziwią się, dlaczego ani na rynku, ani na skwerze Księcia Bolka II, mimo upału nie zostały uruchomione wodotryski i kurtyny wodne.

Byłam ostatnio w Wałbrzychu i tam fontanny działają – mówi Klaudia Wrzeszcz, odpoczywająca z córką przy nieczynnym wodotrysku na skwerze. – Brakuje tego, dzieci zawsze bawiły się w wodzie.

Nie wiem, dlaczego się wyłączone – dodaje Lidia Wrona. – Jestem za tym, żeby fontanny i mgiełki działały. Najbardziej ucieszyłaby się wnuczka, a i nam w takie upały przyjemnie jest się chłodzić w pobliżu wody.

Warto przypomnieć, że z powodu epidemii publiczne wodotryski miały być zamknięte przez całe lato. Jednak wraz z początkiem czerwca i zniesieniem obostrzeń większość miast zdecydowała się włączyć wodę. Kamienna Góra nadal czeka.

Maj i czerwiec były chłodne i deszczowe, obowiązywały też obostrzenia sanitarne – mówi rzecznik ratusza. – Teraz nie ma już takich ograniczeń. Kiedy zrobi się cieplej, będziemy je uruchamiać.

RT

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

29 − = 24