Aktualności,  Regionalne

Festiwal Muzyki Dawnej

KRZESZÓW. W najbliższy weekend w krzeszowskim Opactwie zagości najstarsza muzyka polska. W piątek i w sobotę (25 i 26 września) w kościele św. Józefa odbędą się dwa unikalne koncerty w ramach festiwalu Radix Poloniae.

Będzie to pierwsza edycja festiwalu Radix Poloniae w Krzeszowie. Koncerty festiwalowe prezentują szeroki kontekst muzyki polskiej i europejskiej, jak również rzadko wykonywane kompozycje z Dolnego Śląska. W piątek o godz. 19.00 w kościele św. Józefa wystąpi zespół muzyki dawnej Jerycho, pod dyrekcją Bartosza Izbickiego. Muzycy wykonają średniowieczne pieśni polskie oraz utwory z najstarszych polskich kancjonałów, pochodzących z Henrykowa.

W sobotę, podczas drugiego koncertu zabrzmi Msza in D barokowego kompozytora Marcina Józefa Żebrowskiego. Utwór ten będzie zestawiony z arcydziełem epoki: Stabat Mater G.B. Pergolesiego. Tego wieczora usłyszymy trójkę solistów: Jolantę Kowalską-Pawlikowską (sopran), Piotra Olecha (kontratenor) oraz Dawida Biwo (bas). Towarzyszył im będzie Quartetto Nero wykonujący muzykę na historycznych instrumentach a całością będzie dyrygował Mateusz Rusowicz, pomysłodawca festiwalu. Początek o godz. 19.00. Wstęp na oba koncerty jest bezpłatny.

Wsp.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

− 1 = 3