Aktualności,  Regionalne

Filmów z katowania bezdomnych przez dzieci jest więcej!

KAMIENNA GÓRA. Dziennikarze ID/id-24.pl dotarli do innych filmów nagrywanych przez dzieci znęcające się nad bezdomnymi z Kamiennej Góry. Policja, pracując nad sprawą pobicia bezdomnego przez pięciu chłopców, opierała się tylko na jednym. – Nie znamy innych nagrań – przyznaje Katarzyna Trzepak-Balicka, oficer prasowy KPP w Kamiennej Górze.

Kolejne nagrania przedstawiają jeszcze bardziej brutalne zachowanie dzieci. Na filmach, do których dotarliśmy, widać, jak chłopcy z niezwykłą brutalnością i wręcz sadystyczną satysfakcją znęcają się nad bezbronnym człowiekiem.

Na jednym z nowych filmów prawdopodobnie bity jest ten sam bezdomny, o którym pisaliśmy TUTAJ: https://id-24.pl/dzieci-pobily-bezdomnego/
Rzecz dzieje się w tym samym pofabrycznym pustostanie w Kamiennej Górze. Młodzi ludzie uderzają leżącego płytami OSB. Mężczyźnie w niewielkim stopniu udaje się ochraniać głowę rękoma. W końcu jednak pod ciężarem kolejnych uderzeń przestaje się osłaniać i w ogóle reagować. Nie wykluczone, że traci przytomność. Na filmie słychać pytanie oprawców: „On żyje?”.

Na kolejnym nagraniu młodzi ludzie pastwią się nad leżącym mężczyzną, wyzywając go i okładają kijami. Możliwe, że to inny bezdomny, nie ten, który występuje na wcześniejszych nagraniach.

Na razie nie wiadomo, czy filmy były kręcone jednego dnia czy w różnym czasie.

Filmy są bestialskie i nie naddają się do publikacji w naszych kanałach informacyjnych. Przeraża nie tylko fakt, że młodzi ludzie uczynili sobie niemal sport ze znęcania się nad bezdomnymi, ale także wiek małych oprawców. Najmłodszy ma 11 lat.

Filmy pokazaliśmy rzeczniczce kamiennogórskiej policji. W rozmowie z dziennikarzem ID/id-24.pl przyznała, że policja prowadząc sprawę pobicia bezdomnego przez chłopców, dysponowała wyłącznie jednym nagraniem. Materiałów pokazanych przez ID/id-24.pl nie widziała wcześniej.
Przekazaliśmy je kamiennogórskiej policji.

Szeroko o tym w drukowanym ID – w czwartek 16 listopada.
mb
FOTO: kadry z filmów, do których dotarło ID/id-24.pl

 

 

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

24 ÷ 6 =