Aktualności,  Regionalne,  Sport

Gargas zapewnił punkt Karkonoszom

Srogo zawiedli się sympatycy Karkonoszy Jelenia Góra, ponieważ ich pupile tylko zremisowali na własnym terenie 2:2 (1:1) w inauguracyjnej ligowej grze z beniaminkiem IV ligi, Włókniarzem Leśna. Bohaterem gospodarzy został Gargas (wychowanek Kwarcu Pisarzowice – na zdjęciu, przy piłce), który uratował remis jeleniogórzanom.

Miejscowi zaskoczyli przyjezdnych w 14. minucie, kiedy Czerwiński znalazł sposób na Błaszkiewicza. Pod koniec pierwszej odsłony Sutor przekroczył przepisy gry na Góraju i sędzia wskazał na „11”. Celnie z ‘wapna” przymierzył Mazur.

W drugiej odsłonie M. Kalka (65. minuta) przy asyście Mazura wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie 2:1. Potem M. Gilewski świetnie bronił uderzenia Młodzińskiego (wychowanek Olimpii Kamienna Góra) i Poszelężnego. Do remisu doprowadził na szczęście Gargas, który chwilę po pojawieniu się na boisku wpakował futbolówkę do siatki Włókniarza. Miejscowi mogli zapewnić sobie komplet „oczek’, jednak Gilewski obronił jedenastkę wykonywaną przez Poszelężnego.