Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne,  Sport

Jutro nowy nr ID

Od czwartku 25 lutego w sprzedaży nowy nr ID. W wydaniu m.in.:

Szpital w opałach s. 3
Od początku stycznia w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze zawieszone są 3 oddziały: położniczy, neonatologiczny i pediatria. Radni powiatowi chcą, żeby do końca kwietnia PCZ wznowił ich działalność. Szpital ma zagwarantowane finansowanie do końca czerwca. Wielu mieszkańców obawia się, że ograniczenie działalności placówki może doprowadzić do jego zamknięcia.

Wielka inwestycja s. 5
Na wniosek prywatnego inwestora obszar około 200 ha gruntów rolnych w Czadrowie i Krzeszowie ma być przekształcony pod farmę fotowoltaiczną. Mieszkańcy Czadrowa i Krzeszowa obawiają się wpływu ogromnej instalacji na swoje otoczenie.

Covid na komendzie s. 2
Kilku funkcjonariuszy, a także pracownik cywilny z pozytywnymi testami na koronawirusa. Kolejni mundurowi czekają na wyniki

Czekają na szczepienia s. 7
Mieszkańcy są zaniepokojeni doniesieniami o gwałtownym wzroście zachorowań po czeskiej stronie granicy. Jedyny punkt szczepień przeciwko covid-19 w gminie Lubawka wykonuje około 30 zabiegów tygodniowo. – Nie wiem, kiedy doczekamy się na szczepionkę, a przecież wiele osób z Lubawki dojeżdża do pracy do Trutnova i może przywieźć wirusa na nasz teren – alarmują nasi Czytelnicy

Wsparcie dla Lidzi s. 4
Rodzina walczy o życie 1,5-rocznej Lidzi. Dziewczynka cierpi na niezwykle rzadką chorobę genetyczną. Jedyną nadzieją dla niej jest kosztowny przeszczep komórek macierzystych i specjalistyczna rehabilitacja.

W ID wiele innych ciekawych informacji – w tym 3 strony sportu (14, 15, 16) oraz debiut naszego rysownika (s. 3)

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Warto czytać niezależną prasę

Red.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

28 − 23 =