Aktualności,  Kamienna Góra

Koncepcja na zalew

Na zlecenie urzędu miasta powstaje koncepcja zagospodarowania Ośrodka Wypoczynku Świątecznego. Doktor Romuald Loegler z Krakowa zaprojektował marzenie kamiennogórzan. Za projekt miasto zapłaci 100.000 zł.

Ratusz kilka miesięcy temu zlecił wykonanie koncepcji zagospodarowania kamiennogórskiego zalewu. Opracowaniem dokumentu zajął się doktor Romuald Loegler z Krakowa, który przedstawił już koncepcję samorządowi.

– Wstępnie przeanalizowaliśmy opracowanie nanieśliśmy poprawki i przekazaliśmy wykonawcy do uwzględnienia – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz. – Kiedy otrzymamy gotowy dokument, zorganizujemy spotkanie radnych z doktorem Loeglerem, który opowie o planach na zalew.

Te są ambitne i przedstawiają wręcz bajową wizję OWŚ. Doktor z Krakowa przewidział m.in. amfiteatr na wodzie, dwie wieże widokowe, jedną z restauracją na szczycie, hotel, schronisko młodzieżowe, prywatną szkołę i atrakcje dla najmłodszych. Jest też plaża z kompleksem sanitarnym oraz ciągiem gastronomicznym. We wstępnej koncepcji zagospodarowania zalewu uwzględniono nadto dodatkowe mosty na półwyspie, które miałyby zapewnić lepszy przepływ wody w zbiorniku. Za opracowanie tej koncepcji, po wykonaniu poprawek przez autora, miasto zapłaci 100.000 zł.

Nie wszystkie obiekty uwzględnione w dokumencie zagospodarowania zalewu miałby pobudować samorząd. Hotel, schronisko, szkoła czy wieże mieliby w przyszłości postawić inwestorzy w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Pozostałe inwestycje mogłoby wykonać miasto. Mogłoby, gdyby miało na to środki. Burmistrz upatruje tu szansy na pozyskanie pieniędzy w ramach tzw. funduszy norweskich. Kamienna Góra z pomocą firmy konsultingowej opracowała wniosek o te środki i czeka na rozstrzygnięcie konkursu.

Do tematu wrócimy.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

64 − = 55