Aktualności,  Regionalne

Koncert z lasu

GMINA KAMIENNA GÓRA.W najbliższy piątek (29 maja) o godz. 18:00 na facebookowym profilu Krzeszów – Europejska Perła Baroku obejrzycie na żywo koncert zespołu Futyma Octet. Każdy z Was będzie mógł uczynić ze swojego domu czy mieszkania prywatną salę koncertową.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną piątkowy koncert w całości będzie transmitowany na żywo, o jakość dźwięku i transmisji zadba firma KomorSound. Koncert natomiast zagra zespół Futyma Octet. Bazą Futyma Octet jest zespół Futyma Quintet – obecny na rynku muzycznym od 1992 roku. Powiększenie zespołu o sekcję rytmiczną pozwoliło na wykonywanie utworów z solistą – wokalistą Dariuszem Futymą. Jest on obdarzony aksamitnym głosem i z powodzeniem wykonuje utwory: Marka Grechuty, Seweryna Krajewskiego, Ryszarda Rynkowskiego, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Dąbrowskiego, Bohdana Łazuki, Franka Sinatry i innych. Aranży utworów dla Futyma Octet dokonał Mieczysław Noskowiak.
Koncert odbywa się w ramach Festiwalu Krzeszów 2020 dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Kultura Dostępna”.

Wsp.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

7 + 1 =