Sport

Łomnica pokonała lidera

Piłkarze KS Łomnica w niedzielę grali na własnym terenie z beniaminkiem jeleniogórskiej klasy A Victorią. Jeleniogórzanie na razie byli jedyną niepokonaną drużyną w lidze. W niedzielę to gospodarze cieszyli się jednak z kompletu punktów (2:0), po dwóch trafieniach Kaszuby.

Doświadczony pomocnik miejscowych został bohaterem, pokonując Harasimowicza w pierwszej i drugiej połowie. Inauguracyjny gol padł w 18. minucie w dużym zamieszaniu podbramkowym, natomiast drugi w 58. minucie potyczki po kapitalnie wykonanym rzucie wolnym. Pod koniec pojedynku dobrą okazję bramkową zmarnował rezerwowy Gałek. Podopieczni Bartosza Gęca w tym meczu nie pokazali tej waleczności, którą imponowali w poprzednich spotkaniach.

KS: Szaciłło – Aleksiejew, D. Habasiński (82′ Kawka), P. Habasiński (84′ Gałek), Jaworski (78′ Przywara) – Kaszuba (90′ Rhoda), Kurzelewski, Maćkowski, Turczyk – Maran, Klimek (70′ Sawicki).Victoria: Harasimowicz – Rudnicki, Babul, Becker, Kuncewicz (62′ Kierlik) – Jasiński, Maryszczak, Okowiński, Sala (30′ Woś) – Michalak (62′ Paradowski), Kocot.