Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Militarna gra miejska

KAMIENNA GÓRA. Miasto startuje z nowym projektem turystycznym. Gra terenowa przygotowana w ramach projektu „Tajemnice Militarnych Podziemi” poprowadzi turystów od sztolni „Projektu Arado” na górę Parkową i inne ciekawe miejsca w Kamiennej Górze.

Uczestnicy gry miejskiej będą pokonywać trasę z kilkunastoma zadaniami – zagadkami. Ich przewodnikiem jest postać Waltera Blume – naczelnego inżyniera zakładów lotniczych Arado Flugzeugwerke. Podpowiedzi w rozwiązaniu zagadek gracze będą musieli poszukać na: ścieżkach edukacyjnych, tablicach pamiątkowych, budynkach i eksponatach broni. Odpowiedzi będą wpisywać na specjalnym arkuszu, który jest już dostępny w kasie „Projektu Arado” przy ul. Lubawskiej 1A. Poprawnie rozwiązane zadania złożą się na końcowe hasło gry.

W projekcie „Tajemnice Militarnych Podziemi” uczestniczą także inne militarne obiekty na polsko-czeskim pograniczu. Podobne gry terenowe przygotowano w: Twierdzy Hanička, Podziemnym Miesicie Osówka, Twierdzy Artyleryjskiej Stachelberg i Trutnovie. Na turystów, którzy zdecydują się odwiedzić te miejsca i rozwiązać wszystkie zagadki, czekają Certyfikaty Odkrywcy i nagrody.

Projekt „Tajemnice Militarnych Podziemi” był realizowany w ramach programu współpracy transgranicznej Interreg IIIa Polska-Czechy. W Kamiennej Górze dzięki niemu przebudowano także ul. Parkową. Powstały parkingi przy ul. Lubawskiej i Staszica oraz łącznik pomiędzy ul. Lubawską i ul. Staszica. Wyremontowane zostały też wnętrza Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Lubawskiej. Prace budowlane kosztowały prawie 2 mln zł.

Wsp.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

39 + = 42