Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Objazd do przełęczy

OGORZELEC. Dzisiaj (środa 8 lipca) do południa zamknięty zostanie 3,5 km odcinek drogi wojewódzkiej 367 w Ogorzelcu. Ruch będzie kierowany objazdem przez Lubawkę i Jarkowice. Przejazd będzie zamknięty do 15 października.

Informacja o zmianie organizacji ruchu w związku z remontem drogi została opublikowana przez DSDiK we wtorek.

– Ruch na remontowanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 367 zostanie wstrzymany w środę 8 lipca, w godzinach między 10.00 a 12.00. Utrudnienia te potrwają do 15 października tego roku – mówi Leszek Loch, dyrektor DSDiK.

Objazd został wytyczony drogą krajową nr 5 przez Lubawkę oraz drogą wojewódzką nr 369 przez miejscowości: Bukówka, Miszkowice, Jarkowice. Szef DSDiK w korespondencji z ID wyjaśnia również sytuację z oznakowaniem informującym o zakazie ruchu, które pojawiło się w poniedziałek, a następnego dnia zniknęło.

– Zamontowane do tej pory oznakowanie zostało przez wykonawcę odpowiednio przekreślone taśmami, jednak niektóre z nich zniknęły (możliwe, że zostały zerwane przez wandali) – nadmienia Leszek Loch. – Mogło to zmylić użytkowników, że droga jest już zamknięta i zarazem zasugerować, że wprowadziliśmy omawiane zmiany bez przygotowania informacji dla użytkowników ruchu. Wykonawca został przez nas powiadomiony o tej sytuacji wczoraj i zobowiązał się do niezwłocznej korekty oznakowania do czasu faktycznego wyłączenia ruchu.

Poniżej zamieszczamy wyznaczoną przez DSDiK trasę objazdu.

foto: dsdik.wroc.pl

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

7 + 1 =