Aktualności,  Regionalne

Obostrzenia na granicy

LUBAWKA/REGION. Od poniedziałku 1 marca przejazd tranzytem przez Czechy jest możliwy tylko po okazaniu testu na covid-19. Natomiast wjeżdżających do Polski nadal obowiązuje 10-dniowa kwarantanna. Nie dotyczy ona pracowników ze strefy przygranicznej.

Nowe zasady wjazdu na terytorium Czech weszły w życie w poniedziałek (1 marca). Nadal możliwe jest przekroczenie granicy na czas nieprzekraczający 12 godzin, z pilnych powodów zdrowotnych, rodzinnych, biznesowych lub zawodowych (przy okazaniu dokumentu potwierdzającego cel przyjazdu), bez obowiązku wypełnienia formularza lokalizacyjnego i testowania na covid-19.

Osoby planujące przejazd tranzytem przez Czechy muszą posiadać ważny test na koronawirusa (PCR wykonany nie później niż do 72h przed wjazdem lub antygenowy wykonany nie później niż do 24h przed wjazdem). Do 21 marca ograniczona będzie możliwość przemieszczania się między czeskimi powiatami.

Od soboty 27 lutego podróżni wjeżdżający z Czech do Polski muszą odbyć 10-dniową kwarantannę. Nie obowiązuje ona osób posiadających aktualny test PRC lub zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki na covid-19. Z kwarantanny zwolnieni są też m.in. pracownicy transgraniczni.

Wsp.

 

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

61 + = 66