Aktualności,  Bez kategorii,  Kamienna Góra

Okradł staruszkę

KAMIENNA GÓRA. Policja ujęła złodzieja, który w minioną sobotę zakradł się do mieszkania 85-letniej kobiety i ukradł portfel z zawartością. Okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary za wcześniejsze przestępstwa.

Do kradzieży doszło w sobotę 26 marca. 24-letni mieszkaniec Kamiennej Góry wykorzystał fakt, że starsza kobieta zostawiła otwarte drzwi do mieszkania i wyniósł z niego portfel z pieniędzmi. Kobieta zgłosiła kradzież policji.

We wtorek 29 marca podczas obchodu w rejonie ul. Jeleniogórskiej mundurowi spostrzegli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi podanemu przez poszkodowaną. Na widok mundurowych 24-latek zaczął  się zachowywać nerwowo i próbował ukryć twarz.

Podczas kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia rocznej kary pozbawienia wolności. Mundurowi ustalili też, że zatrzymany jest sprawcą kradzieży portfela 85-latki, a także odpowiada za popełnioną kilka dni wcześniej podobną kradzież. Mężczyzna został zatrzymany w areszcie śledczym. Odpowie przed sądem za przestępstwo kradzieży pieniędzy oraz dokumentów. Grozi mu kara do 5 lat za kratkami.

foto: KPP w Kamiennej Górze

 

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

36 − 26 =