Aktualności,  Regionalne,  Sport

Olimpia odpadła z pucharów

Wczoraj piłkarze kamiennogórskiej Olimpii ulegli 0:4 (0:2) w Jeleniej Górze, miejscowej A-klasowej Victorii w pojedynku II rundy Pucharu Polski w podokręgu jeleniogórskim. To koniec przygody kamiennogórzan, którzy teraz mogą spokojnie skupić się na rozgrywkach ligowych.

Kamiennogórzanie pojechali do Jeleniej Góry bez trzech podstawowych zawodników z podstawowego składu: Kraszewskiego, Sochackiego i Alka Dudy. Niestety już w 9. minucie Roskowiński wykorzystał błąd Hołdy i zrobiło się 1:0. Miejscowi w 27. minucie podwyższyli wynik na 2:0 po uderzeniu Tusińskiego.

W drugiej odsłonie gospodarze jeszcze dwa razy skarcili Olimpię. Na listę strzelców wpisali się Kogut i ponownie Roskowiński. Po stronie przyjezdnych można odnotować strzały: Domina, Bieńkowskiego i Wieczorka.

– Stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji, ale zabrakło precyzji – powiedział trener Daniel Wojciechowski. – Przeciwnicy wykorzystali trzy nasze kardynalne błędy.
Olimpia: Hołda – Młodziński, Topolski, Urbanowicz,  Kumorek – Bieńkowski, Bijak, Kwaśniewski (73′ Kmiecik), Gorczyca – Domin, Wieczorek (70′ Buda).