Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Piano i wiolonczela czyli „Koncert na dwa świerszcze”

CZARNY BÓR. Już 23 listopada kolejna odsłona cyklicznych spotkań z muzyką klasyczną w czarnoborskim Centrum Kultury. Po wiosennej uczcie muzycznej czas na jesienny koncert kameralny.

Tym razem w murach B+CK zabrzmi „Koncert na dwa świerszcze” w wykonaniu pianisty Piotra Łukaszczyka (wielokrotnego zdobywcy nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, stypendysty Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej w Warszawie) oraz pochodzącego z Przemyśla wiolonczelisty Wojciecha Kuda (na stałe związany z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu; koncertmistrz grupy wiolonczel; współpracował z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu; jest członkiem zespołów kameralnych: Futyma Quintet, Michelangelo Ensemble, Zespołu Solistów Ricordanza, Tria fortepianowego KREATIV, Filharmonii Uniwersyteckiej  we Wrocławiu; nauczyciel gry na wiolonczeli w ZSM im. St. Moniuszki w Wałbrzychu).

Podczas kulturalnej uczty będzie można usłyszeć najpiękniejsze kompozycje J.S. Bacha, F. Chopina, E. Griega, C. Saint – Saënsa i innych, a słowem o muzyce i ciekawostkami o kompozytorach spotkanie okrasi Krystyna Swoboda z Filharmonii Sudeckiej.

Już po raz czwarty odbiorcy będą mieli okazję przekonać się, że sztuka uszlachetnia, koi, relaksuje, uzdrawia i sprawia, że po prostu jesteśmy lepsi. A jeśli ktoś ma co do tego jakiekolwiek wątpliwości, zapraszamy już 23 listopada do B+CK, by przekonać się na własne uszy.

Koncert Kameralny realizowany jest w ramach projektu „Senioralna Akademia Kultury” i dofinansowany ze środków Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST-PARK, partnera strategicznego projektu.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

6 × 1 =