Aktualności,  Regionalne,  Sport

Piast powalczył

Drużyna Piasta Bolków wybrała się w 2. kolejce jeleniogórskiej klasy A na bój z KS Maciejowa. Miejscowi po ciekawym spotkaniu wygrali minimalnie 3:2 (2:1).

Start Piasta był znacznie zagrożony i głośno mówiło się nawet o wycofaniu zasłużonej dla regionu drużyny. Na szczęście w ostatniej chwili sprawy w swoje ręce wzięli doświadczeni piłkarze z Bolkowa (m.in. Bielicz i Prorok), którzy chcieli ratować swój klub. Pierwszą bramkę dla miejscowych zdobył Butyński, jednak w 42. minucie przyjezdni odpowiedzieli trafieniem Kmiecika. Niestety Butyński strzelił jeszcze gola do przerwy i było 2:1.

Dziewięć minut po wznowieniu gry Stanisławski podwyższył rezultat na 3:1. Ekipę z Bolkowa stać było jeszcze na zmieszenie rozmiarów porażki. Sposób na Krajewskiego znalazł jeszcze Prorok, jednak do wyrównania zabrakło już czasu.