Aktualności,  Regionalne

Podsumowali projekt

GMINA MARCISZÓW. W piątek 28 listopada w Urzędzie Gminy w Marciszowie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Ocalić od Zapomnienia”.

Realizatorami projektu była nieformalna grupa aktywnych seniorów działających w gminie. Celem projektu było zaktywizowanie lokalnej społeczności oraz turystów i zachęcenie do poznawania, odkrywania na nowo walorów gminy Marciszów. Zadaniem projektu było odnalezienie, odświeżenie i oznakowanie tablicami informacyjnymi miejsc i obiektów posiadających wartość turystyczną i historyczną. Podczas realizacji projektu zostały wykonane paszporty turystyczne oraz stemple pamiątkowe z wizerunkiem odwiedzonych – ocalonych od zapomnienia miejsc.

Jednym z elementów projektu były rajdy turystyczne. Jako podsumowanie wycieczek krajoznawczych po Ziemi Marciszowskiej wydano kronikę. Wszyscy uczestnicy projektu zostali obdarowani odznakami turystycznymi.

Paszporty, które zostały wykonane na stałe zagościły w gminie i są dostępne dla turystów.

Do współpracy i realizacji projektu grupa nieformalna zaprosiła w formie wolontariatu sołtysów wsi, mieszkańców oraz MDP z Marciszowa.

Koordynatorem projektu była Katarzyna Doliny.

Fundusze na realizację projektu zostały pozyskane z Inicjatywy „Działaj Lokalnie” dzięki Polsko-Amerykańskiej Fundacji, z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

Wsp./MB

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

43 + = 50