Aktualności,  Regionalne

Profilaktyka i wczesne wykrywanie

GMINA KAMIENNA GÓRA. W piątek 20 listopada w siedzibie Urzędu Gminy Kamienna Góra odbyło się podpisanie deklaracji współpracy dotyczącej profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

Sygnatariuszami umowy byli wicemarszałek Marcin Krzyżanowski i wójt Patryk Straus.

– Ten program jest sygnałem, że pomimo pandemii, nie zapominamy o chorobach onkologicznych. Stąd nasza inicjatywa, która pozwala na wykrycie zagrożenia nowotworem już na wczesnym stadium rozwoju. W ramach programu przekazaliśmy bezpłatnie do urzędu gminy 100 testów na obecność krwi utajonej w kale. Nieprawidłowy wynik testu daje podstawy do skierowania na bardziej inwazyjne badania – mówił wicemarszałek Krzyżanowski.

– Rak jelita grubego to jeden z najgroźniejszych nowotworów, dlatego jest niezmierne ważne, żeby wykrywać go jak najwcześniej. Zachęcam także pozostałe samorządy z regionu do dołączania do programu – powiedział obecny na uroczystości senator Krzysztof Mróz.

Wcześniej uczestnictwo w programie poprzez podpisanie podobnej deklaracji potwierdziły m.in. samorządy w Męcince, Polkowicach, Bolkowie czy Mysłakowicach.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

99 − 95 =