Aktualności,  Bez kategorii,  Kamienna Góra,  Regionalne,  Sport

Rekrutacja pracownika ze Wschodu do firmy we Wrocławiu. Sprawdź, dlaczego warto to powierzyć agencji pracy (ts)

Rekrutacja pracownika ze Wschodu do firmy we Wrocławiu. Sprawdź, dlaczego warto to powierzyć agencji pracy

Wrocław i całe województwo dolnośląskie, to jeden z najpopularniejszych kierunków emigracji wśród cudzoziemców – przede wszystkim Ukraińców, Białorusinów, Rosjan, Mołdawian, Gruzinów i Armeńczyków. Lokalne firmy bardzo cenią sobie pracowników ze Wschodu z uwagi na ich pracowitość, gotowość do brania nadgodzin oraz chęć do stałego podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.

Jednocześnie zauważamy coraz większe trudności z pozyskiwaniem cudzoziemców – spowodowała je nie tylko pandemia, ale też wzrost konkurencji ze strony niemieckiego rynku. Jest to jeden z głównych powodów, dla których warto powierzyć rekrutację pracownika ze Wschodu wyspecjalizowanej agencji pracy. Pozostałe omawiamy w naszym artykule.

Dostęp do pracowników ze Wschodu, którzy nie wyemigrowali jeszcze do Polski

Rekrutowanie np. Ukraińców przebywających w Polsce od pewnego czasu jest coraz trudniejsze. Przede wszystkim większość z nich ma już dobrą pracę i niekoniecznie rozważa jej zmianę. Ponadto są to zwykle osoby posiadające doświadczenie, kwalifikacje oraz znające język polski przynajmniej w stopniu komunikatywnym, co w oczywisty sposób zwiększa ich oczekiwania płacowe.

Dlatego planując zatrudnienie pracowników ze Wschodu warto pomyśleć o tych, którzy wciąż nie zdecydowali się na emigrację, natomiast może ich do tego skłonić atrakcyjna oferta. Penetrowanie ukraińskiego, gruzińskiego czy białoruskiego rynku pracy jest bardzo trudnym zadaniem dla polskiej firmy z uwagi na barierę językową oraz brak rozeznania. Ten problem można rozwiązać poprzez skorzystanie z usług agencji pracy, zwłaszcza takiej, która ma swoje przedstawicielstwa na wschód od Wisły.

Legalizacja pracy cudzoziemca

Dla większości pracodawców największą przeszkodą na drodze do zatrudnienia pracownika ze Wschodu jest legalizacja jego pobytu. Co prawda w Polsce obowiązują już uproszczone procedury w tym zakresie, jednak nadal część przedsiębiorców zniechęca masa formalności, jakich trzeba dopilnować.

Jest to ważny argument przemawiający za tym, aby rekrutację pracowników ze Wschodu powierzyć właśnie doświadczonej agencji pracy. Profesjonaliści doskonale orientują się w obowiązujących przepisach, biorąc na siebie wszystkie formalności i gwarantując klientowi bezpieczeństwo prawne.

Pełną obsługę procesu zatrudnienia cudzoziemców swoim klientom oferuje Crew For You – jedna z najwyżej ocenianych agencji pośrednictwa pracy we Wrocławiu. Ze szczegółami oferty tej renomowanej firmy HR możesz się zapoznać na stronie internetowej https://crewforyou.pl/.

Skrócenie procesu rekrutacji

Rekrutowanie pracowników ze Wschodu bywa równie czasochłonne, jak w przypadku Polaków. Jest to spory problem z punktu widzenia firmy, która potrzebuje niemal natychmiastowego wzmocnienia zespołu, np. w związku z otrzymaniem dużego zamówienia. Tutaj także przyda się wsparcie profesjonalnej agencji pracy.

Specjaliści HR doskonale orientują się w sytuacji na rynku zatrudnienia, mają również znacznie łatwiejszy dostęp do pracowników wciąż mieszkających np. na Ukrainie czy Białorusi, dlatego mogą o wiele szybciej skompletować kadrę spełniającą oczekiwania klienta.

Warto w tym miejscu wspomnieć o coraz większym zainteresowaniu usługą outsourcingu pracowniczego. Polega ona na delegowaniu do pracy w firmie klienta pracowników tymczasowych ze Wschodu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorcy, który nie dość, że szybko uzupełnia braki kadrowe, to jeszcze nie ponosi ryzyka związanego z tworzeniem nowych etatów.

Dodatkowo nie musi się martwić sprawami kadrowo-płacowymi czy bytowymi cudzoziemców, ponieważ wszystko to spoczywa na barkach agencji. Formalnie to ona zatrudnia np. Ukraińców, wypłaca im pensje i zgłasza ich do obowiązkowych ubezpieczeń. Przedsiębiorcy zostaje tylko koordynowania pracy pracowników tymczasowych oraz rozliczanie się z agencją w formule B2B.

Więcej o tym, jakie korzyści niesie ze sobą powierzenie rekrutacji pracowników (nie tylko  ze Wschodu) profesjonalnej agencji zatrudnienia, przeczytasz w artykule na stronie https://crewforyou.pl/agencja-zatrudnienia-we-wroclawiu-w-czym-wyrecza-cie-profesjonalisci/.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

3 + 4 =