Sport

Startowali kamiennogórzanie

1 września w Jaworze odbył się III Bieg Szalona Dziewiątka. Dodatkowo można było wystartować w nordic walking i również startowały dzieci. We wszystkich imprezach zaprezentowało się 11 zawodników i zawodniczek z regionu.

Bieg główny długości 9 km odbył się w miejskim parku w Jaworze. Najszybciej ten dystans pokonał Michał Nawracaj (31:38) z Jawora. Na podium obok zwycięzcy stanęli Przemysław Stempnik (32:14), również z Jawora i Rafał Bardziński (32:40) z Legnica Jano Sport Team. Na 16. pozycji sklasyfikowano Andrzeja Cukiera (37:36), a 55. miejsce wybiegał również kamiennogórzanin Mariusz Czyż (44:23) z KS Szorty. Trzy „oczka” niżej uplasowała się Katarzyna Mitro (45:16; 1. w M-40) z KGB Kamienna Góra.

– Trasa bardzo fajna crossowa, lekkie podbiegi i zbiegi – powiedziała najlepsza wśród 40-latek Katarzyna Mitro. – Niestety największą przeszkodę stanowił żar lejący się z nieba.

Mieszkaniec Pisarzowic Kornel Łukasik (49:48) wywalczył 104. lokatę, natomiast Arkadiusz Haliniak (51:15) z KS Szorty był 114. Andrzej Kubielewicz (53:04) z Kamienna Góra Biega zajął 118. pozycję, a Monika Macowska (56:57) z KGB Kamienna Góra ukończyła rywalizację na 154. miejscu. Dwadzieścia miejsc niżej znalazła się Zenobia Kubielewicz (1:00:50) z Kamienna Góra Biega. Najszybsza w gronie pań była 19. na mecie w open Danuta Piskorowska (38:27) z Wrocławia. Metę osiągnęło 207 zawodników.

W nordic walking nie prowadzono klasyfikacji, ale na trasie długości 6 km (2 pętle) wystartowały m.in. dwie zawodniczki z Kamiennej Góry – Małgorzata Bąk i Monika Czyż z KS Szorty. Natomiast w rywalizacje dzieci swój start zaznaczyła 7-letnia Marysia Czyż.