Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Tramwaj zwany pożądaniem

WROCŁAW/REGION. Ogólnopolska akcja edukacyjna studentów medycyny „Tramwaj zwany pożądaniem” już rozpoczęta! W specjalnych, imprezowych tramwajach i autobusach, w przyjaznej atmosferze i przy muzyce edukatorki i edukatorzy z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland wyjaśniają, jak zabezpieczać się przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową. Tramwaje zwane pożądaniem pojadą w tym roku we Wrocławiu 25 maja.

Akcja jest współfinansowana ze środków pochodzących z grantu przyznanego w konkursie Pozytywnie Otwarci.
Wolontariuszki i wolontariuszy można spotkać w maju w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie. We Wrocławiu pojawią się 25 maja. Informacje na temat profilaktyki HIV znajdą się także w mediach społecznościowych IFMSA-Poland, w tym na Facebooku Stowarzyszenia.

– Autobusy i tramwaje będą jeździć w centrach miast pomiędzy popularnymi klubami oraz miejscami imprez studenckich. W drodze z jednego punktu do drugiego będzie można dowiedzieć się czegoś ważnego o chorobach przenoszonych drogą płciową, w tym HIV, dostać bezpłatne prezerwatywy i porozmawiać z edukatorami. Jazdę umili muzyka, a każdy pasażer otrzyma pamiątkowy bilet z adresem najbliższego Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego – mówi Julia Młyńska z IFMSA-Poland, koordynatorka ogólnopolska projektu.

Majowe działania IFMSA w przestrzeni miejskiej to dopiero początek. IFMSA-Poland pamiętało również o tych, którzy z różnych powodów nie dotrą do imprezowych tramwajów i autobusów. W mediach społecznościowych stowarzyszenia długo jeszcze będą pojawiać się posty informacyjne i konkursy z nagrodami promujące bezpieczne zachowania seksualne.

– Cieszę się, że mogliśmy w tym roku ponownie wesprzeć kampanię „Tramwaj zwany pożądaniem”. To popularna i jednocześnie bardzo ważna akcja. Mamy już skuteczne terapie na HIV pozwalające normalnie żyć z wirusem do późnej starości, ale epidemia nie została jeszcze opanowana. Przeciwnie. Liczba nowo wykrywanych zakażeń rośnie. Jedynym sposobem walki z HIV jest edukacja, a dzięki projektowi IFMSA-Poland, o zagrożeniu co roku dowiadują się tysiące młodych i nie tylko młodych ludzi w całej Polsce – mówi Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

4 × 2 =