Aktualności,  Regionalne,  Sport

Trzy porażki

Nowy sezon siatkarski zainaugurowały zespoły KS Sudety Kamienna Góra. Kadeci ulegli na własnym parkiecie 1:3 Gwardii Academy I Wrocław, natomiast młodziczki przegrały dwa pojedynki po 0:2 w Lubaniu z SL Salos Nowa Ruda i UKS Lubań.

W sobotę na sali gimnastycznej ZSZiO w Kamiennej Górze podopieczni Tomasza Wyszomirskiego podejmowali wrocławian. Nasi zawodnicy, grający bez Kwiatkowskiego i Wąsa w pierwszej odsłonie przegrali 20:25. Druga partia była jeszcze słabsza w wykonaniu Sudetów (15:25), jednak w trzecim secie nastąpiło przebudzenie. Gospodarze wygrali trzecią partię 25:20. Wydawało się, że miejscowi mogą zdobyć przynajmniej punkt, jednak nic bardziej błędnego. Przyjezdni zdominowali czwartą odsłonę, wygrywając 25:17.

Pracowitą niedzielę miały kamiennogórzanki, które na pierwszy turniej grupy D wybrały się do Lubania. W inauguracyjnej grze miejscowy zespół pokonał 2:0 (25:13, 28:26) SL Salos Nową Rudę. W drugim meczu Sudety (na zdjęciu) rywalizowały z Nową Rudą, przegrywając do 24 i 7, natomiast w trzecim uległy miejscowemu UKS-owi (17:25, 18:25). Na usprawiedliwienie należy napisać, że Piotr Lema ma zupełnie nowy zespół. Z ubiegłego roku wystąpiły – rozgrywająca Ziętara i środkowa Majerska. Resztę stanowi nowy narybek.

W sobotę kadeci wybierają się na bój do M Faurecia Volley Jelcz-Laskowice (dwa zwycięstwa, bez straty seta), natomiast w niedzielę młodziczki zagrają w Nowej Rudzie przeciwko Salosowi i UKPS Lubinowi II.

Sudety: Ziętara – Wyrostek, Majerska, Kokosza, Walczuk, Żłobicka/Szymanowska, Hałambiec, Makowska.

Sudety: Benhalima –  Pakiet, Pałucki, Sura, Jankowski, Zych, libero M. Czyński/Stawarz, K. Czyński.