Aktualności,  Regionalne,  Sport

Włókniarz na zwycięskiej ścieżce

W niedzielę przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze podopieczni Tomasza Meuszyńskiego z Włókniarza Chełmsko Śląskie (jeleniogórska klasa A) zagrali test mecz z Lechią Piechowice (przedstawicielem jeleniogórskiej klasy okręgowej). Nasi zawodnicy pokonali wyżej notowanych rywali 4:3 (2:0).

Do przerwy dużo lepiej prezentował się Włókniarz, natomiast Lechia grała ospale. To przyniosło efekt w postaci dwóch trafień. Pierwszy rzut karny wykorzystał Wójtów, a faulowany by w indywidualnej akcji Paweł Pączkowski. Drugie trafienie zapisał na swoim koncie Filipek, pokonując uderzeniem głową Bednarza. Zawodnicy Tomasza Meuszyńskiego mieli jeszcze okazje bramkowe, których jednak nie wykorzystali.

Po przerwie mecz się wyrównał, jednak to kolejne dwa gole zdobył Włókniarz. Po raz drugi zawodnicy z Piechowic przekroczyli w szesnastce przepisy gry na „Pączku”, a z wapna przymierzył celnie Wójtów. Następnie  skuteczny rajd przeprowadził Kiełbasa. Włókniarz miał jeszcze 100 procentową sytuację, lecz jej nie wykorzystał Borys. To się szybko zemściło. Rzut karny dla Piechowic wykorzystał Rzepecki i było 1:4. Piłkarze Marcina Ramskiego podkręcili tempo i za sprawą Buczka i Najczuka zmniejszyli rozmiary porażki na 3:4, jednak do wyrównania zabrakło im czasu.

Lechia: Bednarz – Kwiatkowski, testowany, Myjak, Misiura, testowany, Gurlaga, Przywara, Rzepecki, J. Najczuk, Pietrzykowski / testowany, Buczek, S. Najczuk, Biedrzyński.
Włókniarz: Stawarz – Sakalski, Ziębicki, Patryk Pączkowski,  Lewandowski, Filipek, Borys, P. Piętka, M. Piętka, Paweł Pączkowski, Gucwa, Wójtów, Mucha, Aulich, Kiełbasa, Machacz, Czerniejewski, Strykowski, Adamczyk, Stawarz.