Aktualności,  Kamienna Góra

Wstrzymali obligacje

KAMIENNA GÓRA. Podczas sesji rady miasta w środę 24 lutego rada miasta miała podjąć uchwałę w sprawie emisji obligacji komunalnych o wartości 8 mln zł. Większość rajców opowiedziała się jednak za tym, żeby miasto wstrzymało się z emisją kolejnych papierów wartościowych.

Za wykreśleniem uchwały o emisji obligacji z porządku obrad zagłosowało 9 rajców: Janusz Jarosz, Wiesław Sobiechowski, Jacek Bruździak, Łukasz Sławiński, Sławomir Sławiński, Andrzej Grzyb, Violetta Majak, Bogdan Murawski i Bogdan Wągrowski.

Jak wyjaśnia radny Andrzej Grzyb, powodem takiej decyzji radnych była niewyjaśniona kwestia funduszy, które mają wpłynąć na konto miasta z tytułu wywłaszczenia gruntów gminy pod budowę drogi S3.

– Z tego, co wiemy, będą to niemałe pieniądze. Dlatego uważamy, że emisja obligacji w tym momencie nie jest konieczna. Radni zdecydowali, że odłożą decyzję o emisji do czasu wyjaśnienia tej sprawy – mówi rady Andrzej Grzyb.

Jak informuje w oficjalnym komunikacie burmistrz Janusz Chodasewicz, decyzja radnych blokuje możliwość rozpoczęcia planowanych inwestycji.

 

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

11 − 10 =