Aktualności,  Sport

Wygrana i dwie porażki

Swój pierwszy turniej młodziczek rozegrały podopieczne Sudety Kamienna Góra (na zdjęciu). Podopieczne Piotra Lemy wygrały 2:1 z UKPS Lubin i uległy po 0:2 KS Olimpii Jawor i MKS Świdnica. Pierwsze miejsce w zawodach przypadło zespołowi z Jawora.

Sudety w inauguracyjnym meczu turnieju zagrały z Lubinem. Widać było w grze kamiennogórzanek spory stres, który nie pozwalał na swobodną grę. Rywalki wygrały pierwszą partię 25:19. Na drugiego seta nasze zawodniczki wyszły już bez żadnego strachu i pokazały, ze drzemią w nowym zespole spore rezerwy. Sudety pokonała rywalki 25:14. O zwycięstwie decydował tie-break. Rozpędzone kamiennogórzanki już się nie zatrzymały i zwyciężyły wynikiem 15:10. W dwóch kolejnych spotkaniach było już dużo gorzej. Bardziej doświadczone przeciwniczki ze Świdnicy i Jawora nie pozwoliły sobie na stratę seta, wygrywając po 2:0. Złote medale przypadły w udziale Jaworowi, srebrne Świdnicy, a brązowe Kamiennej Górze. Najlepszą zawodniczką Sudetów została wybrana Szmajdzińska.

– Przegrane mecze z MKS i Olimpią pokazały, że jeszcze dużo treningów przed moimi zawodniczkami, aby dorównać najlepszym w tej kategorii wiekowej na parkiecie – powiedział Piotr Lema. – Drugi turniej moje siatkarki rozegrają w najbliższą niedzielę w Miękini.

Sudety: Belak, Cybura, Dubiel, Gwoździewicz, Korotyniec, Mackiewicz, Mikołajczak, Mitczak, Mitro, Ryba-Janik, Szmajdzińska, Talarczyk.