Aktualności,  Kamienna Góra

Zadyma przed świętami

Po godzinie 21.00 w Wielką Sobotę (20 kwietnia) właścicielka jednego z mieszkań na III piętrze przy Wł. Broniewskiego zauważyła, że spod podłogi wydobywa się dym. Na miejsce przyjechały trzy jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Kamiennej Góry.

Szczęście, że Agnieszka Witkowska jeszcze nie spała. Inaczej ten wieczór mógł się skończyć tragicznie dla niej, jej bliskich i sąsiadów.

– Nie mogłam uwierzyć, kiedy spod podłogi w rogu salonu zaczął wydostawać się dym – mówi nasza Czytelniczka. – Bardzo się przestraszyłam.

Także na klatce schodowej dym i smród spalenizny były wyraźnie wyczuwalne. Nie było na co czekać. Na miejsce została wezwana straż pożarna.

Błyskawicznie zjawiły się trzy zastępy pożarników z PSP. Strażacy dokładnie sprawdzili paleniska w całej kamienicy. Okazało się, że przyczyną zadymienia w budynku były najprawdopodobniej nieszczelne przewody kominowe.

– Jeden z mieszkańców parteru rozpalił wieczorem w piecu, a dym przez wadliwą instalację wydostał się w mieszkaniu na trzecim piętrze – mówi mł. bryg. Karol Leszczyński, rzecznik prasowy PSP w Kamiennej Górze.

Strażacy wygasili piec i wydali zakaz używania ich w całej kamienicy do czasu, gdy kominiarze sprawdzą całą instalację.

Powiadomiony został także przedstawiciel Spółki Mieszkaniowej, zarządcy budynku, który był obecny przy działaniach strażaków. Zarządca wspólnoty ma przeprowadzić niezbędne prace, które pozwolą na bezpieczne używanie tradycyjnych pieców w kamienicy.

Po przewietrzeniu budynku mieszkańcy mogli wrócić do swoich przedświątecznych zajęć.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

9 + 1 =