
LUBAWKA/REGION. Dzisiaj (sobota 14 marca) o północy przejście graniczne w Lubawce zostanie całkowicie zamknięte. Co to oznacza dla mieszkańców naszego powiatu, pracujących na co dzień w Czechach?
Jak informuje straż graniczna, Polacy wracający do kraju będą poddani 14-dniowej kwarantannie. Wyjątkiem mają być osoby z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, a na co dzień pracują za granicą.
– Jeżeli służby czeskie na to pozwolą, takie osoby będą mogły przekroczyć granicę bez kwarantanny, muszą jednak mieć przy sobie zaświadczenie od pracodawcy – mówi mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Straży Granicznej.
Od godz. 24.00 nie będzie można już wjechać do Czech ani wrócić stamtąd przez Lubawkę. Zamknięte jest też przejście w Mieroszowie. Przekraczanie granicy będzie dozwolone tylko w wyznaczonych miejscach. Najbliższe z nich to Jakuszyce i Kudowa.