Aktualności,  Regionalne,  Sport

Znokautowana Głuszyca

Na razie nie ma mocnych na piłkarze Górnika Wałbrzych (na zdjęciu), którzy z kompletem punktów przewodzą w rozgrywkach wałbrzyskiej klasy A. Podopieczni Marcina Domagały zmiażdżyli w ostatni weekend w Głuszycy miejscowy Włókniarz, wygrywając wysoko aż 9:0 (7:0). Jedną z bramek strzelił dla lidera kamiennogórzanin, Patryk Rzeszotko.

Po ośmiu kolejkach ekipa wałbrzyszan (24 pkt) ma już aż 7 „oczek” przewagi na drugim w tabeli MKS Szczawnem-Zdrój.

Piłkarze Górnika grają coraz skuteczniej (48:3) i nie lękają się żadnego rywala. W Głuszycy przy prawie 200 swoich kibicach już do przerwy zaaplikowali gospodarzom bagaż aż 7 bramek. Worek goli rozwiązał Brazylijczyk, Hallyson Gabriel Lira Santos. Sześć minut później golkipera miejscowych pokonał Sobiesierski. Do przerwy trafiali jeszcze: Niedźwiedzki, Rosicki, Chajewski i dwukrotnie Hallyson.

Po przerwie przyjezdni szanowali już rezultat, ale dołożyli jeszcze dwa trafienia. Zdobyli je Rzeszoto i tuż przed końcem spotkania Chajewski.

W niedzielę (11 października) lider tabeli podejmie w potyczce derbowej ekipę Podgórza Wałbrzych.