Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne,  Sport

Arkadiusz Dybiec, kandydat na burmistrza Kamiennej Góry (ts)

KAMIENNA GÓRA. Arkadiusz Dybiec, kandydat na burmistrza Kamiennej Góry – kim jest, jakie ma pasje, a jakie doświadczenie zawodowe?

O mnie, czyli kim jestem
Nazywam się Arkadiusz Dybiec, jestem mieszkańcem Kamiennej Góry od urodzenia, czyli od 50 lat. Każdy etap mojego życia wymagał ode mnie innych umiejętności, innych kwalifikacji, innych zdolności. Zawsze oprócz pracy zawodowej miałem swoje pasje, którym oddawałem się bez reszty.

Ale od początku
Do 20. roku życia i zdania matury w Zespole Szkół Elektroniczno-Elektrycznych mieszkałem z rodzicami przy Piastowskiej i Tkaczy Śląskich. Po maturze wyjechałem na studia do Jeleniej Góry i Wrocławia, gdzie studiując dwa kierunki jednocześnie, w 1997 roku ukończyłem Politechnikę Wrocławską oraz Wyższą Oficerską Szkołę Radiotechniczną.

Kariera zawodowa
Oficerską karierę zawodową rozpocząłem w Skrzydle Lotniczym w Świdwinie. Zarządzałem pracą 200 żołnierzy specjalizujących się w radioelektronicznym zabezpieczaniu lotów. Następnie w Eskadrze Lotniczej w Mirosławcu i Krzesinach w stopniu kapitana wspierałem operacje lotnicze, zarządzałem logistyka lotów, zapewniałem bezpieczeństwo na lotnisku oraz komunikację z załogami lotniczymi, monitorując ich loty. W Poznaniu i we Wrocławiu w kolejnych latach kierowałem zespołem, przygotowywałem projekty i analizy, opracowywałem misje lotnicze, prowadziłem szkolenia, nadzorowałem infrastrukturę lotniczą. Odpowiadałem nadto za obsługę sprzętu radiotechnicznego oraz zapewnienie komunikacji radiowej w trakcie działań bojowych.
W latach 2011-2019 rozpocząłem prace w kamiennogórskim Urzędzie Miasta na stanowisku kierownika Biura Zarządzania Kryzysowego, a następnie pełnomocnika burmistrza ds. społecznych, nadzorując pracę MOPS, Centrum Kultury, Muzeum Tkactwa, MCKF i Miejską Biblioteką Publiczną.
Obecnie jestem sekretarzem Urzędu Miasta w Lubawce. Funkcje pełnię od 2019 roku.

Działalność społeczna i charytatywna
Zawsze była i jest ważnym elementem mojego życia. Od lat podejmuję działania na rzecz poprawy życia społecznego, pomocy potrzebującym i chorym, organizując akcje charytatywne, wydarzenia sportowe i społeczne na rzecz zbiórek środków finansowych dedykowanych potrzebującym.
Należałem do:
KKS OLIMPIA Kamienna Góra, pełniąc funkcję wiceprezesa ds. finansowych
Stowarzyszenia Wspierania Psychoonkologii ŻYCIE
Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych RAZEM, będąc jego współzałożycielem
Jestem pomysłodawcą i organizatorem wielu wydarzeń sportowo-charytatywnych, m.in. Patrolu Granicznego, Zdobywcy Góry Parkowej, z Watahą Przekraczamy Granice.

Moje pasje
Bieganie długodystansowe, hikking, podróże, poznawanie nowych kultur, książki o tematyce historycznej, turystycznej, doceniam także dobre thillery.

Materiał wyborczy KWW KO
ts

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

99 ÷ 11 =