Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Czeskie pracownie zostaną otwarte

HRADEC KRALOVE/POWIAT KAMIENNOGÓSKI. Czescy rzemieślnicy, artyści, projektanci, stowarzyszenia i grupy twórcze zapraszają do swoich pracowni, warsztatów, muzeów i galerii. Dwunasta edycja festiwalu sztuki już w najbliższy weekend w Kraju Hradeckim i sąsiednich regionach. Otwarcie wydarzenia w Galerii Luxfer Open Space w Czeskiej Skalicy. Dni Otwartych Atelier (DOA) to idealna okazja, aby wybrać się na wycieczkę do naszych sąsiadów.

– Każdego roku w czerwcowy weekend artyści plastycy, rzeźbiarze, projektanci, mistrzowie dawnego rzemiosła otwierają swoje pracownie. Możemy podpatrywać ich warsztat, podziwiać znakomite dzieła. To okazja do odwiedzenia miejsc, do których byśmy nie dotarli – zaprasza na DOA Martina Erbsová, dyrektor Centrum Uměleckých Aktivit w Hradec Králové.

Festiwal jest organizowany od 2013 roku. W wydarzeniu bierze udział pięćdziesiąt pracowni, warsztatów, muzeów i galerii, m.in. w miejscowościach: Hradec Králové, Josefov, Rychnov nad Kněžnou, Hořice, Jičín, Trutnov, Polici nad Metují, Zamberk, Vysoké Mýt. Pełną listę miejsc do odwiedzenia wraz z mapą znajdziemy na stronie internetowej doahk.cz. Nigdzie nie zapłacimy za wstęp.

– Możemy atrakcyjnie spędzić jeden dzień lub nawet cały weekend w Czechach. Polecam wycieczkę rowerową wzdłuż Łaby. Z Hradca Králové można podążać szlakiem nad Łabą do Josefova i Dvoru Králové, po drodze zatrzymując się w bardzo atrakcyjnych miejscach – mówi Jarosław Buzarewicz, polski partner projektu.

Nieoficjalne Stowarzyszenie Sceny Artystycznej (NEO) z Rychnova nad Kněžnou zaprasza także na program kulturalny. Poezja i muzyka na żywo, rzemiosło i sztuka od ponad dwóch lat łączą tamtejszych twórców różnych dziedzin.

Ceremonia otwarcia DOA odbędzie się w najbliższy piątek, 14 czerwca w Galerii Luxfer Open Space w Czeskiej Skalicy. Start o godz. 17.00. W programie performance malarski Julius Reichel/Roel van der Linden (NL), zwiedzanie instalacji i wystaw indywidualnych, na które zapraszają: Sofie Švejdová (CZ), Karl-Heinz Schwind (DE) i Urvi Sethna (IND).

Centrum Uměleckých Aktivit w Hradec Králové

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

20 − = 13