Aktualności,  Kamienna Góra

Czterech na burmistrza

KAMIENNA GÓRA. W zbliżających się wyborach samorządowych o fotel burmistrza Kamiennej Góry będzie ubiegało się co najmniej czterech kandydatów. Trzech o mandat szefa miasta będzie walczyło po raz pierwszy. Tłumione dotąd dyktatem seniorów pokolenie 40- i 50-latków chce w końcu wziąć odpowiedzialność i kreować rzeczywistość.

W minionym tygodniu lokalne struktury KO przedstawiły swojego kandydata na fotel burmistrza Kamiennej Góry. W wyścigu tym wystartuje Arkadiusz Dybiec (50 l), obecnie sekretarz Urzędu Miasta w Lubawce, wcześniej pełnomocnik kamiennogórskiego burmistrza ds. polityki społecznej, wieloletni szef Kamiennogórskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Razem.

FOTO: Arkadiusz Dybiec

Kolejnym z kandydatów jest Arkadiusz Wileński (45 l), startujący z komitetu, którego oficjalna prezentacja odbędzie się dziś po południu (czwartek 8 lutego – czytaj na id-24.pl). Pracował w kamiennogórskim starostwie powiatowym, następnie przez 12 lat pełnił funkcję sekretarza Urzędu Miasta w Kamiennej Górze, a obecnie tę samą funkcję sprawuje w Urzędzie Gminy Kamienna Góra.

FOTO: Arkadiusz Wileński

Na liście oficjalnych kandydatów na burmistrza jest też nazwisko Łukasza Sławińskiego (42 l), który wystartuje w wyborach z własnego komitetu. Od wielu lat zasiada w składzie kamiennogórskiej rady miasta. Przez 10 lat pracował w KSSEMP jako specjalista ds. inwestycji, następnie pełnił kierownicze stanowisko w administracji DCR. Aktualnie pracuje w wałbrzyskiej strefie w departamencie inwestycji i rozwoju.

FOTO: Łukasz Sławiński

W zbliżających się wyborach samorządowych o reelekcje walczył będzie również obecny burmistrz Janusz Chodasewicz (65 l), dziennikarz, przedsiębiorca, wydawca lokalnego kamiennogórskiego tygodnika, a także radny, który stracił mandat. Wystartuje z własnego komitetu wyborczego.


FOTO: Janusz Chodasewicz

EK

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

7 × = 35