Aktualności,  Kamienna Góra

Goście z Czech

KAMIENNA GÓRA. Kamiennogórski ratusz odwiedziła dzisiaj (czwartek 18 listopada) delegacja z miasta partnerskiego Dvůr Králové nad Labem. Celem wizyty była realizacja wspólnego projektu związanego z lokalnymi tradycjami i rzemiosłem.

Burmistrz Janusz Chodasewicz spotkał się z przedstawicielami miasta partnerskiego Dvůr Králové: zastępcą starosty Alexandrą Jiřičkovą wraz z dyrektorami tamtejszego muzeum miejskiego, biblioteki i domu kultury. W rozmowach uczestniczyli również szefowie kamiennogórskich jednostek.

– Nasi czescy partnerzy przyjechali z propozycją wspólnego projektu związanego z prezentacją dawnych tradycji i ginących już rzemiosł. Będą w niego zaangażowane nasze placówki muzealne. Kamienna Góra i Dvůr Králové wystąpią do Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego z wnioskiem o sfinansowanie tego projektu – wyjaśnia burmistrz Janusz Chodasewicz.

Realizacja projektu jest planowana na jesień 2022 r. Kamienna Góra i Dvůr Králové zamierzają także podjąć współpracę w ramach projektów turystycznych finansowanych ze środków Euroregionu Nysa.

Foto: UM Kamienna Góra

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

4 + 3 =