Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Nadal bez decyzji

KAMIENNA GÓRA/LUBAWKA. Podwyżki opłat za śmieci miałyby wejść w życie od stycznia 2021 r. Część rajców uważa, że są one nieuzasadnione. Samorządy Kamiennej Góry i Lubawki zdecydowały się odłożyć głosowanie w tej sprawie.

Wczoraj (środa 25 listopada) rada Kamiennej Góry miała po raz drugi procedować projekt uchwały w sprawie podwyżki opłat za odbiór odpadów komunalnych. Od Nowego Roku stawka miałaby wynosić 28 zł od osoby. Na sesji 28 października radni odrzucili projekt uchwały. Burmistrz poddał go jednak pod ponowne rozpatrzenie. Na wniosek radnej Danuty Kurnyty, gremium odłożyło głosowanie na inny termin.

– Nie jesteśmy w tej sprawie dogadani. Proponowałam na naszym spotkaniu kompromisowe rozwiązanie. Warto, żebyśmy porozmawiali o tym na komisjach rady. Nie podejmowanie żadnej uchwały też do niczego nie doprowadzi. Wszyscy wiemy, że ceny idą do góry i to nas nie ominie – przekonywała radna Kurynta.

Burmistrz Janusz Chodasewicz nie protestował.

–  Oczywiście jeżeli jest taka państwa wola, proszę zdjąć to z porządku obrad. Mam nadzieję, że szybko do tego wrócimy, być może na sesji nadzwyczajnej –  powiedział sternik miasta.

Podobnie w Lubawce

Również podczas dzisiejszej (czwartek 26 listopada) sesji rady miejskiej w Lubawce miał zostać poddany pod głosowanie projekt podwyżki śmieciowej. Tutaj o odłożenie tematu na później wnioskowała burmistrz Ewa Kocemba.

– Na komisji w poniedziałek było dużo wątpliwości, które moim zdaniem nie zostały wyjaśnione do końca –  mówiła podczas sesji burmistrz Lubawki. – Chodzi mi po prostu o wyjaśnienie wszystkich wątpliwości, niejasności i  informacji, które będą niezbędne do podjęcia przez państwa decyzji w tej sprawie.

Burmistrz Kocemba zaproponowała radnym spotkanie online z prezesem Sanikomu. Ma się ono odbyć w poniedziałek 30 listopada. Tego samego dnia prawdopodobnie zostanie zwołana sesja nadzwyczajna, na której rada podejmie decyzję w sprawie przyjęcia podwyżki.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

27 − = 21