Aktualności,  Regionalne,  Sport

Nieudana inauguracja

Prawie 500 dni czekali kibice w Kowarach na mecz swoich pupili na swoimi odrestaurowanym stadionie. Niestety, podopieczni Adriana Szczurka (na zdjęciu w zielonych koszulkach) ulegli 1:3 (1:2) mocnej ekipie Łużyc z Lubania w potyczce jeleniogórskiej klasy okręgowej.

Początek pojedynku był obiecujący dla gospodarzy, ponieważ w 20. minucie doświadczony Szujewski wykorzystał rzut karny dla kowarzan. Bardzo szybko przyjezdni wyrównali. Futbolówka po strzale Starczewskiego trafiła w słupek i wyszła w pole, jednak podmuch wiatru niespodziewanie wpakował ją do siatki miejscowych. Przyjezdni poszli za ciosem i w doliczonym czasie gry pierwszej odsłony za sprawą Bojdzińskiego wyszli na prowadzenie.

Po przerwie padła jeszcze jeden gola dla gości. Jego autorem został Sitek. Oficjalne otwarcie obiektu po remoncie nastąpi 24 października 2020 przy okazji meczu kowarzan z Czarnymi Lwówek Śląski.