Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Pako znowu w akcji

KAMIENNA GÓRA/REGION. Pies służbowy z kamiennogórskiej komendy pomógł w zatrzymaniu mężczyzny, który wybił szyby na Komisariacie Policji w Ścinawie.

Tym razem nasz psi bohater Pako (na zdjęciu) razem ze swoim przewodnikiem mł. asp. Marcinem Nieciem z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze pracowali w Ścinawie, gdzie w nocy z 15 na 16 stycznia ktoś wybił szyby w budynku komisariatu i radiowozach. Choć od zdarzenia minęło już kilka godzin, a warunki atmosferyczne również nie były sprzyjające, Pako podjął trop na podstawie śladów znalezionych na miejscu zdarzenia. Po około kilometrze tropienia doprowadził swojego przewodnika do posesji, w której ukrywał się sprawca – 23-letni mieszkaniec gminy Ścinawa.
– Jesteśmy kolejny raz niezwykle dumni z naszego czworonożnego funkcjonariusza, który jako pies patrolowo-tropiący służbę swoją rozpoczął 5 lat temu. Od tego czasu razem ze swoim przewodnikiem mł. asp. Marcinem Nieciem są nierozłączni – mówi asp. Paulina Basta, oficer prasowy KPP w Kamiennej Górze. – Wyjątkowa relacja jaka ich łączy, jak też regularna trudna praca obojga, przyczynia się do spektakularnych sukcesów Pako.
Pako oraz jego przewodnik są partnerami na służbie i poza nią. W codziennej pracy pies raczej rzadko ma możliwość korzystania z umiejętności, których nauczył się podczas treningu. Konieczność zatrzymania sprawcy w pościgu, albo obrony przewodnika przed napaścią to raczej sporadyczne wypadki, ale właśnie wtedy sprawność i zręczność psa są najcenniejsze.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

4 + 3 =