Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Sabine uderzy tej nocy

POWIAT KAMIENNOGÓRSKI. Orkan Sabine nadciąga! IMGW wydał ostrzeżenia dla całego kraju przed silnym wiatrem. Dla powiatów: kamiennogórskiego, wałbrzyskiego, jeleniogórskiego, kłodzkiego i lwóweckiego ostrzeżenie oznaczone jest „3” – jako najwyższe. Wiatr tej nocy (9/10 lutego) ma osiągać w porywach 120 km/h! Informujecie nas o sytuacji w Waszych miejscowościach.

Mieszkańcy już w południe otrzymali SMS-y z ostrzeżeniami od zarządzania kryzysowego w powiecie, a także w mieście. Potem nadeszły także powiadomienia od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa informujące, że wiać będzie nie tylko tej nocy, ale także w poniedziałek 10 lutego, a także że możliwe są przerwy w dostawi prądu. Jak zawsze alert RCB poleca pozostanie w domu.

Jak informuje dyżurny PSP w Kamiennej Górze, na razie strażacy wyjechali do jednego powalonego orkanem drzewa na trasie pomiędzy Marciszowem a Świdnikiem. – Obawiamy się siły wiatru, z którą będziemy musieli zmierzyć się około północy – mówią strażacy.

Jak podaje Gazeta Wrocławska, pod stolicą Dolnego Śląska wiatr już łamie drzewa i zrywa dachy z domów. Dziennik Wałbrzych pisze z kolei, że na Piaskowej Górze powalone wiatrem drzewo runęło na blok mieszkalny, a w Świebodzicach wichura uszkodziła linię telefoniczną.
W gminie Stare Bogaczowice przez kilkadziesiąt minut nie było prądu.

Wiatr, który dociera do nas to huragan Ciara, przez Niemców nazwany został Sabine. Wiatr nadciąga od południowego zachodu. Jego siłę meteorolodzy przewidują na 50/70 km/h, w porywach 95/110 km/h, punktowo nawet 120 km/h! Taką siłę żywioł ma utrzymać aż do jutrzejszego popołudnia/wieczoru.

Red.

FOTO: Ilustracyjne/www.pixabay.com

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

18 − 10 =