Aktualności,  Bez kategorii,  Kamienna Góra,  Regionalne

Śniadanie prasowe

KAMIENNA GÓRA. Na kolejne śniadanie prasowe zaprosiła dziś lokalne media poseł Iwona Krawczyk. Gościem spotkania była poseł Sylwia Bielawska, kandydująca w wyborach do Europarlamentu 9 czerwca. 

Poseł Sylwia Bielawska wcześniej była wiceprezydentem Wałbrzycha. W wyborach 15 października 2023 roku zdobyła mandat poselski. Obecnie z ramienia Koalicji Obywatelskiej ubiega się o mandat w wyborach do Europarlamentu.

Obie posłanki KO podczas śniadania prasowego przybliżyły pokrótce sprawy, którymi zajmowały się podczas ostatniego posiedzenia Sejmu. Były to m.in. kwestie dotyczące urlopu od ZUS dla mikroprzedsiębiorców, z którego prowadzący działalność gospodarczą będą mogli skorzystać. Ustawa zakłada zwolnienie z opłat ZUS raz do roku, po wcześniej złożonym wniosku. Tak zwany urlop dla przedsiębiorców nie dotyczy składki zdrowotnej – ją trzeba będzie zapłacić.

Posłanki Krawczyk i Bielawska poruszyły także temat Bonu Energetycznego oraz zamrożenia cen energii elektrycznej, gazu i ciepła stałego.

Omówiły zmiany przepisów dotyczące ukraińskich uchodźców, m.in. w kwestiach związanych z obowiązkiem edukacji ukraińskich dzieci w polskim systemie.

Posłanki omówiły także zasady programu „Aktywny rodzic+”, który wejdzie w życie od października, ułatwiając powrót do pracy rodzicom małych dzieci.

 

 

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

÷ 7 = 1