Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Tłum pod ratuszem

LUBAWKA. Ważna i potrzebna akcja rozdawania maseczek przez lubawski ratusz zakończyła się tłumnym zgromadzeniem pod budynkiem urzędu. Doszło do złamania obowiązujących zakazów.

Na placu przed ratuszem tłumnie zgromadzili się mieszkańcy, którzy chcieli otrzymać darmowe maseczki. Kuriozalne, czekając na odbiór masek, które mają ich chronić przed covid-19, zapomnieli zupełnie o bezpiecznych odstępach i zasadach wprowadzonych przez rząd. Na zdjęciach, które opublikowała facebookowa grupa Lubawczanie, widać, jak kilkadziesiąt osób stoi u drzwi ratusza w oczekiwaniu na wydanie maski chroniącej przed wirusem.
Urząd kupił 150 masek wielorazowych, które rozdawał w Chełmsku Śląskim oraz 200 sztuk masek dla Lubawki. Docelowo miały one trafić do potrzebujących, którzy w czwartek 16 kwietnia muszą wyjść na ulice, do pracy, a masek sami kupić nie mogli, bo w sklepach jest ich ciągły deficyt.
Urzędnicy poinformowali o akcji na Facebooku, gdzie napisali, że od 11:00 do 13:00 w środę 15 kwietnia będzie można pod ratuszem odebrać darmowe środki ochrony osobistej. Słowo „darmowe” podziałało na mieszkańców, jak magnes. Pod magistratem zapomnieli o zasadach, o bezpieczeństwie swoim i innych. Pozyskanie maski stało się najważniejsze.
– Prosiliśmy, by mieszkańcy zachowali odstępy, by nie kumulowali się jeden przy drugim – mówi burmistrz Ewa Kocemba. – Nic to nie dało. W ciągu kilku minut maseczki po prostu zniknęły.
Szefowa samorządu przyznaje, że chciała dobrze, a akcja wymknęła się spod kontroli.
– W ratuszu wierzyliśmy w rozsądek, bo przecież mamy do czynienia z dorosłymi ludźmi. Widzieliśmy dotychczas, jak mieszkańcy rozumieją powagę sytuacji, że zachowują bezpieczny dystans w sklepach, na ulicy, że potrafią podołać trudnej sytuacji – mówi Ewa Kocemba. – Niestety, pod ratuszem to wszystko legło w gruzach. Bardzo mi z tego powodu przykro. Nie tak to miało wyglądać.
Mieszkańcy twierdzą  tymczasem, że skoro urząd zaplanował taką akcję, powinien był zadbać o jej organizację.
Więcej o tym  za tydzień w czwartek w papierowym ID

FOTO: Lubawczanie

 

1 komentarz

  • Stefan

    Czy to urząd kupil? Czy te cztery osoby, które przez Panią Burmistrz zostały wymienione w „szlachetnym” zamiarze zakupienia maseczek? Ilość maseczek jest śmieszna… Myślę, że to coś w stylu „Zgarniam 15.000 nagrody to ch*j, dam biedakom 50zł na maseczki”. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

59 + = 64