Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

To nie kampania. To… informacja o osiągnięciach

POWIAT WŁBRZYSKI. Kampania wyborcza za publiczne pieniądze, w niedozwolonych miejscach. Starosta wałbrzyski tłumaczy się – mało przekonująco.

Znaki drogowe, barierki ochronne, a na nich banery promujące starostę wałbrzyskiego i polityków Prawa i Sprawiedliwości. Nie tylko szpecą infrastrukturę drogową, ale także stanowią poważne zagrożenie. Zdaniem starosty, nie.

Radny powiatu wałbrzyskiego Kamil Orpel otrzymał odpowiedź w tej sprawie, która broni działania starosty. Szef powiatu twierdzi, że banery to tylko informacja o… jego osiągnięciach. Zlokalizowanie banerów na mostkach, barierkach, w miejscach niedozwolonych, w jego przekonaniu, nie stwarza zagrożenia i jest w pełni legalne.
W piśmie ze starostwa radny Orpel przeczytał nadto: „(…) na mocy demokratycznych wyborów to Krzysztof Kwiatkowski jest obecnym starostą wałbrzyskim i przewodniczącym zarządu powiatu, a pan radny marzy o pełnieniu funkcji członka zarządu”.
Taka samorządowa farsa. Widocznie staroście puszczają nerwy.

– Nie ma chyba potrzeby przypominać, że prawo i przepisy dotyczące ruchu drogowego istnieją po to, by zagwarantować bezpieczeństwo naszym kierowcom, rowerzystom i pieszym. Dlatego umieszczanie banerów na znakach drogowych oraz barierkach mostów i wiaduktów jest absolutnie niedopuszczalne. To nie tylko jawne lekceważenie przepisów, ale przede wszystkim świadome działanie wprowadzające chaos i ryzyko w naszej przestrzeni drogowej – zwraca uwagę radny powiatu wałbrzyskiego Kamil Orpel.
MW

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

58 − 51 =