Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Wspaniałe dzieciaki zwierzakom

KAMIENNA GÓRA. Szkolna Grupa Wolontariuszy „Świetliki” pod opieką pani Monika Stawarz zorganizowała kilka ciekawych wydarzeń w związku z Międzynarodowym Dniem Praw Zwierząt. Były one adresowane do wszystkich uczniów szkoły i miały na celu uwrażliwienie na krzywdę porzuconych, przebywających w schroniskach czworonogów, a także zebranie funduszy na wsparcie działań Stowarzyszenia Zwierzaki Bezdomniaki Home for Pets z Gorzeszowa.

Wolontariusze samodzielnie przygotowali ponad sto kolorowych, pięknych ulotek w ramach akcji „Adoptuj, nie kupuj!”. Zawierały one szczegółowe informacje dotyczące psów i kotów, które czekają na kochający dom. Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu z założycielkami Stowarzyszenia Zwierzaki Bezdomniaki Home for Pets. Panie odwiedziły szkołę w towarzystwie przemiłej i łagodnej suczki Bonity. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z bezpiecznymi zachowaniami wobec obcych zwierząt, a w szczególności psów i kotów. Uczniowie poznali zwyczaje czworonogów i sposoby ich reagowania w różnych sytuacjach. Dowiedzieli się, jak zachowuje się pies, gdy jest zadowolony lub przestraszony, jak właściwie należy się z nim przywitać oraz bawić, by go nie zdenerwować.

Dzięki sprzedaży pysznych galaretek „Świetlikom” udało się zebrać kwotę 1 317 złotych. Podsumowaniem całotygodniowej akcji była wizyta w Gorzeszowie, przekazanie symbolicznego czeku na 1 000 złotych oraz dostarczenie środków czystości i specjalistycznej karmy dla najmłodszych czworonogów czekających na adopcję. Nie zabrakło również czasu na beztroską zabawę ze szczeniakami. Wolontariusze już planują kolejne działania mające na celu pomoc porzuconym zwierzętom znajdującym się pod opieką Stowarzyszenia Zwierzaki Bezdomniaki.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

34 − = 29