Aktualności,  Regionalne,  Sport

Wykroty zdobyły Lubań

Niżej notowany Piast Wykroty pokonał 3:0 (1:0) na wyjeździe w pojedynku jeleniogórskiej klasy okręgowej Łużyce Lubań. Bramki dla przyjezdnych zdobyli: Urbaniak i dwie Szydlarski.

Faworytem potyczki w Lubaniu byli miejscowi piłkarze, jednak Piast się postawił. Prowadzenie goście uzyskali już w 7. minucie, kiedy pokonał Trzajnę, strzałem przy słupku pokonał Szydlarski. Potem oba zespoły miały swoje sytuacje, ale zabrakło skuteczności. Piast dobił miejscowych tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, Andrzeja Sochy. Na listę strzelców wpisali się Urbaniak w 88. i Szydlarski w 90. minucie meczu. Po ostatniej kolejce Łużyce plasują się na 9. miejscu w tabeli, natomiast Piast jest 12. Ekipa Olimpii Kamienna Góra znajduje się na 12. pozycji w stawce 16 zespołów.