Sport

Wymiana ciosów

Piłka nożna. Jeleniogórska klasa  B. Lesk Sędzisław – Włókniarz Chełmsko Śląskie 2-2 (1-0)

W pierwszej kolejce w Sędzisławiu spotkały się dwie drużyny pretendujące do awansu. Mecz był ciekawy i wyrównany. Więcej okazji bramkowych mieli gospodarze, jednak grali nieskutecznie. W ostatniej minucie remis gościom uratował Piotr Lewandowski.

Pierwszy groźny strzał niedzielnej potyczki , jednak minimalnie niecelny oddał Urban Kościelniak. Chwilę później Łukasz Falkowski umiejętnie skrócił kąt przy strzale Wojtka Kościelniaka. W kolejnej akcji miejscowych ponownie ten sam zawodnik oddał strzał w środek bramki. Pod drugą bramką akcję Kamila Pielecha zatrzymali obrońcy.  Trzy minuty później dokładne crossowe podanie Gucwy trafiło do Borysa, lecz jego uderzenie było niecelne. Następną sytuacje dla przyjezdnych zmarnował Kiełbasa. W 25. minucie Niepielski wykonywał stały fragment gry, ale Gumulak zatrzymał futbolówkę na raty.

Po dwóch kwadransach Wojtek Kościelniak wygrał pojedynek biegowy z Gucwą i technicznym uderzeniem obok Łukasza Falkowskiego trafił do bramki gości. Pod koniec pierwszej odsłony rezultat pojedynku mogli jeszcze zmienić: Butkiewicz, Gromala i Lewandowski.

Po przerwie przyjezdni jeszcze wyżej zawiesili poprzeczkę. Najpierw do remisu powinien doprowadzić Krzysztof Falkowski. W 57. minucie arbiter użył gwizdka za dotknięcie piłki ręką w polu karnym przez Urbana Kościeniaka. Celnie z Jedenastki przymierzł Butkiewicz, który zmylił Gumulaka. W rewanżu Gromala sprawdził z rzutu wolnego czujność Łukasza Falkowskiego. Zawodnicy Włókniarza mogli prowadzić, jednak Kiełbasa nie wykorzysta dogodnej okazji. Ciekawy był ostatni kwadrans. Najpierw prowadzenie miejscowym dał Wojtek Kościelniak, jednak podopieczni Marcina Wójcika odpowiedzieli wyrównującym trafieniem w ostatniej minucie meczu. Remis uratowała główka Lewandowskiego. Asystę zaliczył Niepielski.

Lesk: Gumulak – Gromala, Kaczmarczyk, P. Pielech, Bartków – Długosz, Rachwalski, Niepsuj, U. Kościelniak – K. Pielech (46; Główczyk), W. Kościelniak.

Włókniarz: Ł. Falkowski – Gucwa, E. Zając (46′ K. Falkowski), Niepielski, Zbrzyzny (46′ Ziembicki) – Lewandowski, Wójtów (46′ Pączkowski), Butkiewicz, Borys – M. Zając, Kiełbasa.