Aktualności,  Kamienna Góra

Znowu gaz w budynku

KAMIENNA GÓRA. Mieszkańcy kamienicy przy Papieża Jana Pawła II 5 i 5a wyczuli w budynku woń gazu. Na miejsce wezwali służby. Ewakuowani zostali wszyscy mieszkańcy obu klatek w bloku. 

Do zdarzenia doszło około godziny 20.00 w poniedziałek 7 września. Mieszkańcy bloku wyczuli wyraźny zapach gazu. Na miejscu zjawiły się błyskawicznie liczne zastępy straży pożarnej i policja.

– Czujniki pokazały, że w kilku mieszkaniach nieszczelności – mówili mieszkańcy budynku przy Papieża Jana Pawła II 5 i 5a.– Do naszych drzwi zapukali strażacy. Zakazali włączać cokolwiek elektrycznego, ze światłem włącznie. Nakazali pootwierać okna i opuścić budynek.

W kilka minut na ulicy pod blokiem znaleźli się wszyscy mieszkańcy 26 mieszkań – w sumie około 70-80 osób. Wielu wyszło tak, jak stało. Wyraźnie był widać na ich twarzach zestresowanie. Dzieci, które także były ewakuowane z budynku, płakały tuląc wyniesionego kota. Bały się o swój dom.

– Po ostatnich wydarzeniach na Piastowskiej, wszyscy obawiamy się podobnych sytuacji – podkreślała jedna z mieszkanek. – Tę noc chcę z rodziną spędzić poza naszym mieszkaniem. Dopóki wszystko tu nie będzie sprawdzone z należytą dokładnością, nie chcę wracać do mieszkania. Lepiej dmuchać na zimne.
Z ewakuowanymi mieszkańcami były zwierzęta – psy i koty.
– Nie udało nam się zabrać wszystkich czworonogów – martwiła się młoda kobieta. – Zdążyłam złapać tylko kotkę, kocurek został w mieszkaniu.

– Ja z kolei w domu zostawiłam psa, bo w chwili, kiedy mieszkańcy wyczuli gaz, nie było mnie w domu – mówi inna z mieszkanek. – Czekam na zgodę strażaków, żebym mogła po niego wejść.

Na miejsce dotarło też pogotowie gazowe. Pracownicy sprawdzili cały budynek. Zakręcili główny zawór gazu. Po około godzinie strażacy poinformowali mieszkańców, że mogą wrócić do domów. Nie wolno im jednak korzystać z gazu. Na miejscu ma się zjawić zarządca budynku, który jest z Wrocławia. Na nim spoczywa przywrócenie instalacji gazowej w budynku do stanu nie zagrażającego bezpieczeństwu.

Więcej o tym w papierowym wydaniu ID – w czwartek 10 września

 

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

21 − 14 =