Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne,  Sport

Chodasewicz przegrywa w II instancji. Ma sprostować kłamstwa o Dybcu

KAMIENNA GÓRA. W środę 17 kwietnia sąd apelacyjny podtrzymał w całości postanowienie sądu pierwszej instancji. Sąd zakazał Chodasewiczowi dalszego rozpowszechniania filmu, który jest przedmiotem sporu oraz usunięcie tego materiału z Facebooka komitetu wyborczego KWW Lepsze Miasto. Chodasewicz ma nadto opublikować sprostowanie. Postanowienie jest prawomocne.

Wniosek do sądu w trybie wyborczym złożył Arkadiusz Dybiec. Wygrał w pierwszej instancji, a teraz ten wyrok podtrzymał sąd apelacyjny.

Sąd domaga się, by sprostowanie, które ma znaleźć się na stronie głównej KWW Janusza Chodasewicza Lepsze Miasto, nosiło następującą treść:

„Ja, Janusz Chodasewicz oświadczam, że nie są prawdziwe rozpowszechnione przeze mnie informacje, jakoby Arkadiusz Dybiec zajmując stanowisko Sekretarza Miasta Lubawka, był odpowiedzialny za brak realizacji w mieście Lubawka inwestycji i wydarzeń w postaci: wielkiego centrum logistycznego, Centrum Aktywności Młodych, stoku narciarskiego, pozyskania inwestora dla dworca PKP w Lubawce, zagospodarowania zalewu w Bukówce, tanich mieszkań dla młodych, tanich posiłków dla seniorów, bezpłatnej komunikacji”.

Sąd zdecydował, że wyżej wymienione sprostowanie ma być publikowane na Facebooku nieprzerwanie do 21 kwietnia włącznie.

Przypomnijmy, sprawa dotyczy filmu kampanijnego, który Chodasewicz kręcił w Lubawce, wytykając w nim Dybcowi, że jako sekretarz (czyli dyrektor administracyjny urzędu) nie wybudował mieszkań, nie pozyskał inwestora dla dworca PKP w Lubawce (który pozostaje od lat w rękach prywatnych) czy nie zorganizował taniej komunikacji.
MB
FOTO: archiwum ID/sesja rady miasta

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

÷ 1 = 5