
KAMIENNA GÓRA/REGION. Dialog nauki z biznesem i samorządem. Posiedzenie Rady Doradczej Przedstawicieli Otoczenia Społeczno-Gospodarczego Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości WSZIP.
21 maja 2025 roku w siedzibie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze odbyło się kolejne posiedzenie Rady Doradczej Przedstawicieli Otoczenia Społeczno-Gospodarczego działającej przy Wydziale Biznesu, Edukacji i Inżynierii Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu.
Z ramienia Wyższej szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości uczestniczyli:
- prof. zw. dr hab. inż. Franciszek Mroczko – Prorektor ds. naukowo-dydaktycznych i Pełnomocnik Rektora ds. zapewniania jakości kształcenia,
- dr Piotr Laskowski – Dyrektor Organizacyjny,
- dr Katarzyna Pieczarka – Dziekan Wydziału Edukacji, Biznesu i Inżynierii.
Ponadto na spotkaniu uczestniczyli:
- Prezes Zarządu SSEMP S.A. Arkadiusz Dybiec,
- Krystian Ulbin – Prezes LGD Szlakiem Granitu, Radny Powiatu Świdnickiego i Prezes Zarządu GRANITOWY SZLAK Sp. z o.o.,
- mgr Dorota Konieczna Enozel – Burmistrz Miasta i Gminy Pieszyce,
- mgr Magdalena Gołdyn-Szumlańska – członek zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie Spółka z o.o.,
- mgr Marzena Łatka – zastępca dyrektora Dolnośląskiego Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze.
Prezes zarządu SSEMP S.A. Arkadiusz Dybiec został powołany na funkcję Przewodniczącego Rady. To ważne wyróżnienie oraz sygnał dla środowisk lokalnych i regionalnych, że współpraca między uczelnią a praktyką gospodarczą nabiera coraz większego znaczenia.
Warto podkreślić, że wszyscy uczestnicy spotkania są aktywnymi członkami Rady, a ich zaangażowanie i perspektywa reprezentowanych środowisk stanowią istotny wkład w rozwój jakości kształcenia oraz wzmacnianie relacji między edukacją a rynkiem pracy.
Rada Doradcza pełni istotną rolę w procesie dostosowywania programów kształcenia do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynku pracy. Jest również platformą umożliwiającą wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczelnią, przedstawicielami biznesu, instytucjami samorządowymi oraz organizacjami społecznymi.
Takie inicjatywy tworzą realne podstawy dla zintegrowanego rozwoju edukacji i gospodarki, a ich efektem są nie tylko lepiej przygotowani absolwenci, ale także innowacyjne pomysły i działania wspierające rozwój regionu.
Bardzo dziękujemy prezesowi Dofama Thies Ireneuszowi Kruczkowi za interesującą prezentację działalności firmy oraz omówienie zaangażowania w klaster edukacyjny i bliskiej współpracy ze szkołą branżową. To przykład dobrych praktyk w zakresie integracji edukacji zawodowej z realnymi potrzebami przemysłu.
Serdeczne podziękowania kierujemy także do wszystkich uczestników spotkania za konstruktywny dialog, inspirujące pomysły i aktywne wsparcie inicjatyw łączących naukę z praktyką. Liczymy na kontynuację tej wartościowej współpracy i kolejne wspólne działania na rzecz rozwoju regionu.
TS





