Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne,  Województwo

Zielony szlak przy Śnieżnych Kotłach pozostanie zamknięty. Remont potrwa także po rozpoczęciu wakacji

KARKONOSZE. Turyści planujący letnie wędrówki w rejonie Śnieżnych Kotłów muszą uzbroić się w cierpliwość. Karkonoski Park Narodowy poinformował, że prowadzone na zielonym szlaku „Ścieżka nad Reglami” prace remontowe nadal trwają, a trasa nie zostanie udostępniona wraz z początkiem wakacji.

Jak podkreślają przedstawiciele parku, zakres robót oraz specyfika górskiego terenu sprawiają, że obecnie nie można wskazać dokładnej daty pełnego otwarcia szlaku. Priorytetem jest jednak możliwie szybkie przywrócenie dostępu do Śnieżnych Stawków od strony Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem. W kolejnych etapach udostępniane mają być następne odcinki trasy.

Prowadzone prace mają poprawić stan infrastruktury turystycznej, a jednocześnie ograniczyć negatywny wpływ ruchu turystycznego na wyjątkowo cenne przyrodniczo obszary w rejonie Śnieżnych Kotłów. To jedno z najcenniejszych przyrodniczo miejsc w polskich Karkonoszach, objęte ścisłą ochroną.

Karkonoski Park Narodowy zapowiada, że będzie na bieżąco informował o postępach robót oraz terminach udostępniania kolejnych fragmentów szlaku.

Prace realizowane są w ramach projektu „Przeciwdziałanie antropopresji i zarządzanie ruchem turystycznym w Karkonoskim Parku Narodowym”, współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.
mw
FOTO: KPN

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

2 × = 16