Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne,  Województwo

Historyczny przełom dla Dolnego Śląska! Teema Technology Park powstanie w Miękini!

KAMIENNA GÓRA/DOLNY ŚLĄSK. Mamy to! Podczas Taiwan Expo 2026 in Europe w Warszawie oficjalnie ogłoszono, że przedstawiciele TEEMA pod przewodnictwem globalnego giganta Foxconn wybrali Park Przemysłowy Środa Śląska-Miękinia na lokalizację swojej strategicznej inwestycji TEEMA Technology Park!

Mówimy o stworzeniu zintegrowanego „Miasta Technologicznego”, które w perspektywie dekady przyniesie nawet 40 tysięcy nowych miejsc pracy! To gigantyczny krok w budowie jednego z najnowocześniejszych hubów przemysłowych w Europie, skupionego wokół sztucznej inteligencji (AI), produkcji półprzewodników, centrów danych i elektromobilności.

Centralny motor napędowy: Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Ten sukces nie byłby możliwy bez ogromnego zaangażowania na szczeblu centralnym. Słowa wdzięczności kierujemy do ministra Michała Jarosa, sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Jako doświadczony ekonomista i reprezentant Dolnego Śląska w rządzie doskonale rozumie potęgę przyciągania zaawansowanych technologii. To właśnie dzięki jego osobistemu wsparciu oraz skutecznej koordynacji ze strony Ministerstwa Rozwoju i Technologii Polska wygrała ten prestiżowy wyścig inwestycyjny w Europie.

Silne wsparcie parlamentarzystów

Sukces tej skali wymaga zaufania i stabilnego otoczenia polityczno-gospodarczego. Wyrazy uznania składamy parlamentarzystom, którzy konsekwentnie dbają o interesy gospodarcze regionu i wspierają transformację technologiczną Dolnego Śląska: Iwonie Krawczyk oraz posłowi na Sejm RP Łukaszowi Horbatowskiemu.

Wspólnie udowadniają Państwo, że dynamiczny rozwój subregionów to absolutny priorytet.

Współpraca strefowa i wielka szansa dla Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości

Ogromne gratulacje dla zarządu i zespołu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej za tytaniczną pracę przy przygotowaniu ponad 280 hektarów terenów oraz sfinalizowaniu rozmów z partnerami z Tajwanu. Jako strefy ekonomiczne działamy w jednym dolnośląskim ekosystemie, dlatego sukces Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest impulsem dla nas wszystkich.

Wizja i prognozy, które stają się rzeczywistością

Jak podkreśla prezes zarządu Arkadiusz Dybiec:

„Okoliczności, w jakich finalizowana jest ta decyzja, potwierdzają fundamentalne hipotezy: tylko synergia administracji centralnej, regionalnej i strefowej pozwala skutecznie promować Dolny Śląsk na rynkach azjatyckich. Już na początku roku prognozowaliśmy potężny potencjał naszego regionu w branży półprzewodnikowej. Dziś, łącząc hub Foxconna w Miękini z mega-inwestycją TSMC pod Dreznem, tworzy się nowa oś technologiczna Europy. Tereny inwestycyjne na Dolnym Śląsku stają się naturalnym, niezwykle perspektywicznym zapleczem dla całego tego łańcucha dostaw”.

Jedno jest pewne: „fabryki przyszłości” przyjeżdżają na Dolny Śląsk, a KSSEMP jest w pełni gotowa do działania.
SSEMP/ts







Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

22 ÷ 11 =