Aktualności,  Kamienna Góra

Kradzież rozbójnicza w Kamiennej Górze. 37-latek zatrzymany, grozi mu do 10 lat więzienia

KAMIENNA GÓRA. Funkcjonariusze Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, podejrzanego o kradzież rozbójniczą, do której doszło w grudniu w jednym ze sklepów na terenie miasta. Zatrzymanie było efektem wielotygodniowej, wnikliwej pracy dochodzeniowo-operacyjnej policjantów.

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna miał dokonać kradzieży artykułów przemysłowych o wartości ponad 200 złotych. Aby utrzymać się w posiadaniu skradzionego towaru, miał grozić nożem pracownikom sklepu. Policjanci ustalili tożsamość podejrzanego, a następnie miejsce jego pobytu, co doprowadziło do jego zatrzymania.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że 37-latek może być również odpowiedzialny za inną kradzież, do której doszło w listopadzie w markecie na terenie Kamiennej Góry. Wówczas skradziono artykuły przemysłowe o wartości blisko 1300 złotych. Dodatkowo, podczas przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci ujawnili niewielkie ilości metamfetaminy.

Zatrzymany odpowie m.in. za kradzież rozbójniczą oraz posiadanie środków odurzających. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, a dalsze decyzje w sprawie podejmie prokuratura.
mw
FOTO: ilustracja/AI

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

− 3 = 2