Aktualności,  Kamienna Góra

Nie wszyscy trzeźwi

KAMIENNA GÓRA/POWIAT. W poniedziałek 13 września kamiennogórscy policjanci od wczesnych godzin porannych brali udział w działaniach pt. „Trzeźwy poranek”. Niestety, mimo licznych apeli, by nie wsiadać za kierownicę na podwójnym gazie, funkcjonariusze zatrzymali jednego pijanego kierowcę.

W ciągu zaledwie kilku godzin policjanci skontrolowali stan trzeźwości 190 kierowców. Jak się okazało, jeden z nich jechał po alkoholu. Mundurowi podczas patrolowania miasta zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który jechał motorowerem marki ZIPP. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat wskazał 0,8 promila. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierowca ma czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Grozi mu kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kamiennogórscy policjanci apelują o rozwagę. Życie i zdrowie wszystkich użytkowników dróg zależy od nas samych. Trzeźwość powinna być dla każdego z nas sprawą priorytetową. Pamiętajmy o tym i zawsze kierujmy się rozsądkiem, bo tylko w ten sposób możemy dać sobie i innym gwarancję bezpieczeństwa na drodze.
Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi <0,2 promila i <0,1 mg w wydychanym powietrzu.

Źródło: KPP Kamienna Góra

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

+ 39 = 40