_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra

Ścieżka na ukończeniu

KAMIENNA GÓRA. Jak informuje urząd miasta, dobiegają końca prace przy realizacji nowej trasy rowerowej w Kamdża Bike Park – projektu realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Natomiast do wtorku 12 października trwa głosowanie nad kolejnymi projektami obywatelskimi.

Trasa podjazdowo-rekreacyjna w Kamdża Bike Park przy ul. Wiejskiej ma być gotowa jeszcze w tym miesiącu. W międzyczasie trwa głosowanie na nowy budżet obywatelski.
– Zostały do niego zgłoszone trzy projekty: budowy wybiegu dla psów, nasadzeń zieleni oraz budowy boiska do gier plażowych. Na głosy czekamy do 12 października. Podobnie jak w roku ubiegłym w budżecie obywatelskim jest do dyspozycji 100 tys. złotych – informuje burmistrz Janusz Chodasewicz.
W ubiegłorocznym głosowaniu zwycięski projekt trasy podjazdowej w Kamdża Bike Park zdobył poparcie 2044 mieszkańców. Park przy ul. Wiejskiej to miejsce dla pasjonatów jazdy na rowerze, które powstało z inicjatywy kamiennogórzanina Jarosława Nowaka przy współpracy mieszkańców i urzędu miasta. Obecnie na terenie miejskiego lasu są dostępne 3 trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności.

foto: UM Kamienna Góra

 

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

− 3 = 1